top of page

IMOCSEA National Round 2023 Malaysia - Official Results (01)


KINDERGARTEN

Akshaanah Pradhaa Anantha Kummar

SJKT SG Renggam

SILVER


Nathaniel Loh En Hao

QDEES

BRONZE


PRIMARY 1

Fawwaz bin firdaus

SK Setiawangsa

SILVER


Shasmitha tharan

sjkt sunggai renggam

SILVER


Tang Yi Rui

SJK (C) KUO KUANG 2

BRONZE


KSATHRIA MAHENDRA

SJK (T) SUNGAI RENGGAM

BRONZE


ELYSSA CHIN

SJK (C) KUO KUANG 2

BRONZE


Sanjhanaa A/P Guna Sekaran

SJKT Sungai Renggam

BRONZE


MUHAMMAD AL- FATIH BIN MOHD FAHMI

SEKOLAH KEBANGSAAN SETIAWANGSA

BRONZE


Eden Hew Jian Hong

SJK (C) KUO KUANG 2

BRONZE


Chan Jin Yi

SJK (C) Lick Hung

BRONZE


Loh Mao Tong

SJKC KUO KUANG 2

BRONZE


Yap Yun Huai

SJK (C) KUO KUANG 2

BRONZE


LEEVARSSAN A/L M ARUL MEHGENATHAN

SJK (T) LADANG MOUNT AUSTIN

HONORABLE MENTION


Haarni a/p Gopinathan

SJK(T) Simpang Lima,Klang

HONORABLE MENTION


PRIMARY 2

LUVEENAA A/P SENTHIL VASAN

SJK(T) SUNGAI RENGGAM, SHAH ALAM

GOLD


THASWINSREE A/L KUMARAVEEL

SJK(T)SARASWATHY

SILVER


Yogaraj A/L Suria Prakash

SJKT LADANG RINI

SILVER


Kayalini a/p Devan

SJKT SOMASUNDRAM

SILVER


Rizqi Azziyad

SK Setiawangsa

SILVER


Megat Arjuna Nifael Bin Ahmad Najib

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa KL

SILVER


Muhammad Imran Yusuf Bin Muhammad Nizar

SK Setiawangsa

SILVER


Yasmin Izzelia binti Yeusphizanizam

SK (2) Kuala Ampang

SILVER


Wong Zen Kit

SJK(C) PUAY CHAI 2

BRONZE


Lim Kai Xinn

SJKC Lick Hung

BRONZE


Ryan Hew Bin Bin

SJK (C) KUO KUANG 2

BRONZE


Visshalan Gunasilan

SJKT Saraswathy

BRONZE


Visshalan Gunasilan

SJKT Saraswathy Kedah

BRONZE


Muhammad Al Fateh Bin Saiful Bakhtiar

Sekolah Kebangsaan Seksyen 9 Shah Alam

BRONZE


Chan Jin shuan

SJK(C)Lick Hung

BRONZE


NIK ADAM AQEED

SK SETIAWANGSA

BRONZE


Athirah Safiya Binti Ahmad Shuhadah

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

BRONZE


AADHITYAH MAHENDRA

SJK (T) SUNGAI RENGGAM

HONORABLE MENTION


rania ziya binti mohd mazlans

ekolah kebangsaan setiawangsa

HONORABLE MENTION


KEERTESHVAR SHANTHAN

SJKT SUNGAI RENGGAM

HONORABLE MENTION


MUHAMMAD HAADZIQ FAA'IQ BIN MOHD ISAUFI

SKPTD

HONORABLE MENTION


PRIMARY 3

Lim Wee Wee Bonnie

SJKC KUO KUANG 2

SILVER


Cayden Chi Ming Xi

SJKC Kuo Kuang 2

SILVER


Ting Hwa Qian

SJK(C) Lick Hung

SILVER


Dexter Choo Yi Chen

SJKC Lick Hung

SILVER


Matthew Loh Jia Hao

SJK(C) Lick Hung

BRONZE


SANTAASREE G. KUMARAVEEL

SJK(T) SARASWATHY

BRONZE


Dishalan Gunasilan

SJKT Saraswathy, Kedah

BRONZE


Fayyad Bin Firdaus

SK Setiawangsa

BRONZE


Teo Zhi Yao

SJKC PU SZE

BRONZE


ISAAC LIN EE YOUNG

SJK(C)KUO KUANG 2

BRONZE


Arian maliq

SK Setiawangsa

BRONZE


Sumayyah Adelia Binti Mokhzani

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

BRONZE


ISAAC LIN EE YOUNG

SJK( C) KUO KUANG 2

BRONZE


Hew Jen Han

SJKC Lick Hung

BRONZE


NIK NYLA AISYAH THANI

SK SETIAWANGSA

BRONZE


Nurul Aishahbinti Hafiz

Sekolah Kebangsaan Bandar Anggerik

BRONZE


Puteri Nurzafirah Zulaikha bt Zakaria

SK Setiawangsa

BRONZE


Raja Iffah Bt Raja Zuhaili Aimran

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

BRONZE


Jayden Lee Yu Ze

SJK (C) KUO KUANG 2

BRONZE


Louis Safiee Yusoff

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

BRONZE


DARSHAN A/L THANASEELAN

SJKT BEDONG

BRONZE


Gong yechi

SJKC KUO KUANG 2

HONORABLE MENTION


Reshni a/p Gopinathan

SJKT Simpang Lima Klang

HONORABLE MENTION


Mohamad Ariq Bin Mohamad Iszwan

SK Batang Benar Mantin, Negeri Sembilan

HONORABLE MENTION


PRIMARY 4

PUGALINI A/P DEVAN

SJK(T) SOMASUNDRAM

SILVER


Chan Jin Hao

SJK(C) Lick Hung

SILVER


YOUVARAJ A/L SURIA PRAKASH

SJKT LADANG RINI

SILVER


Koh Ea Son

SJKC FOON YEW 2

SILVER


KHAVINESH THARAN

SJK(T) SUNGAI RENGGAM, SHAH ALAM

SILVER


Rayqal ElRafael Danish Bin Hamdani

SK ST John KL

BRONZE


Ariq Muhammad

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

BRONZE


Tan Ray Shawn

SJK(C) Puay Chai 2

BRONZE


Adib Hayqal Bin Halmi

Sk setiawangsa

BRONZE


Wong Yi Heng

SJKC KUO KUANG 2

BRONZE


TUSHAN ARAVINTHAN

SJKT SUNGAI RENGGAM SHAH ALAM

BRONZE


Wan Adelia Zahirah BintiWan Zulfadhli

SK Setiawangsa

BRONZE


LEW ZI QING

SJKC LICK HUNG

BRONZE


Loh Ying Han

SJK(C)Kuo Kuang2

BRONZE


Farrel Idzan Bin Fazrul Idzam

SK BANDAR ANGERIK SKK

BRONZE


Nik Iman Irina

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

BRONZE


Jessie Chong

SJK(C) LICK HUNG

BRONZE


RAMCHARAN VISHNU

SJKT BANDAR SRI SENDAYAN

BRONZE


NURUL ALISHA SYAM SIAH BINTI ABDUL SAMAD

SKJDP

BRONZE


Puteri Nurzaherah Sofea Bt Zakaria

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

BRONZE


MOHD KHAIRUL HIMADY AHMAD ZARIF FURQAN

SEKOLAH KEBANGSAAN PENGKALAN TENTERA DARAT

BRONZE


Zara Adelia

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

BRONZE


Ajetiesh Naidu a/l Vijandran

SJKT Bandar Sri Sendayan

BRONZE


Iman Zandra binti Mohd Ubaidillah

Sek KebSetiawangsa

HONORABLE MENTION


harris raiqal

sk bandar anggerk

HONORABLE MENTION


JAYVION DASS A/L ARULDASS

SJKT SOMASUNDRAM

HONORABLE MENTION


LEW ZI HAO

SJKC LICK HUNG

HONORABLE MENTION


RISHWAN RAO A/L MAHENDRA RAO

SJK(T)PALANISAMY KUMARAN

HONORABLE MENTION


Cheng Wei Tung

SJK(C) Kuo Kuang 2

HONORABLE MENTION


Luth-Anaqi

SKPP11(1)

HONORABLE MENTION


Nur Ashalina binti Md Fakhruddin

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

HONORABLE MENTION


PRIMARY 5

NUHA HUMAIRAA BINTI MOHD NAZMI

SEKOLAH KEBANGSAAN SETIAWANGSA

SILVER


RISHIGESARAN A/L SUBRAMANIAM

SJK(T) SOMASUNDRAM

SILVER


Chua Le Xuan

SJK(C) Kuo Kuang 2

BRONZE


Haikal Hameem

Sekolah Kebangsaan Seksyen 9 Shah Alam

BRONZE


Brayden Chi Ming Jun

STKC KUO KUANG 2

BRONZE


Wang Leah

SJK(C) LICK HUNG

BRONZE


Hazeera Amelya Binti Mohammad Nazir

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

BRONZE


PATMAVARSEAN A/L JAYASEKARAN

SJKT SOMASUNDRAM

BRONZE


Teo Kai Sen

SJK(C)KUO KUANG 2

BRONZE


Muhammad Hamzah bin Hafiz

Sekolah Kebangsaan Bandar Anggerik

BRONZE


Toh Jing Xuan

SJK(C)Kuo Kuang 2

BRONZE


ZAHIRA BINTI MOHAMAD ISZWAN

SK BATANG BENAR MANTIN

BRONZE


Nik Adli Iskandar Thani

SK Setiawangsa

BRONZE


Muhammad Dhiya Zarif Bin Muhammad Affandi

Sekolah Kebangsaan Seksyen 9, Shah Alam

BRONZE


Akshayah Pradhaa Anantha Kummar

SJK(T) Sungai Renggam

BRONZE


Az Rais bin Ahmad Shah

sekolah kebangsaan setiawangsa

BRONZE


Grace Foo Qi Ern

SJKC LICK HUNG

BRONZE


MUHAMMAD ARIEL RAFAEL BIN MOHD NASZERIN

SK LA SALLE, Ipoh

BRONZE


Irin Zulaiqha binti Muhammad Hafiz

SK Cyberjaya

BRONZE


Dayang Suha Marissa

Sekolah Kebangsaan Putrajaya Presint 8(1)

BRONZE


ARIANA FIRDAUS BINTI MUHAMMAD FIRDAUS

Sk Convent ( 1 ) Bukit Nanas

BRONZE


KEISHA DHIA IRDINA BINTI KAMARUL ARIFF

SEKOLAH KEBANGSAAN CYBERJAYA

BRONZE


Ahmad Irfan bin Ahmad Zaim

Sekolah Kebangsaan Bandar Anggerik

BRONZE


Iskandar Fikry Bin Zulkippli

SK SEKSYEN 9, SHAH ALAM

BRONZE


SANTHOSSH KUMAR A/L SIVA KUMAR

SJK(T) SUNGAI RENGGAM

BRONZE


Qays Affan bin Mohd Aminuddin

SK TUDM Subang

BRONZE


Umar Yusuf Bin Muhammad Nizar

SK Setiawanga

BRONZE


Mia L. Azalea

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

HONORABLE MENTION


Megat Aqeef Nifael Bin Ahmad Najib

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

HONORABLE MENTION


SESHADRI MAHENDRA

SJK (T) SUNGAI RENGGAM

HONORABLE MENTION


Ahmad Harith Zhafran Bin Ahmad Ridwan

SK TUDM Subang

HONORABLE MENTION


Madihah Nur Safiyyah Bt Hanif Omar

SK TUDM SUBANG

HONORABLE MENTION


Sofea Qatrina binti Md Raimi

SK TUDM SUBANG

HONORABLE MENTION


Puteri Fayha’ Binti Firdaus

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

HONORABLE MENTION


Aqil Ziqri Bin Muhammad Shuaib

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

HONORABLE MENTION


Azalea H. Ezra. Sekolah Kebangsaan Bandar Anggerik

HONORABLE MENTION


Alexander Mikail Bin Yusoff

SK SETIAWANGSA

HONORABLE MENTION


Muhammad Rayyan Sayf bin Mohd Mazlan

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

HONORABLE MENTION


MUHAMAD MUADZ IZZUDIN BIN MAT SAHARI

SK KEMENTAH

HONORABLE MENTION


M KHALISH NAWFAL BIN MOHD NAZRI

SEKOLAH KEBANGSAAN SETIAWANGSA

HONORABLE MENTION


Muhammad Naufal Bin Saiful Kama

SK Setiawangsa

HONORABLE MENTION


Afiq Haziq Raiyan BIN Ahmad Zubaidi

SK SETIAWANGSA

HONORABLE MENTION


DEEVARSAN A/L M. ARUL MEHGENATHAN

SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN TAMIL LADANG MOUNT AUSTIN

HONORABLE MENTION


Tan Jie Siang

SJK(C)Kuo Kuang

HONORABLE MENTION


INDAH HAMANI BINTI LUQMAN HAKIM

SK BANDAR ANGGERIK

HONORABLE MENTION


Raja Balqis

SK Setiawangsa

HONORABLE MENTION


PRIMARY 6

Boon Sheng Ong

SJKC Kuo Kuang 2

GOLD


Abigail Loke Yu Qi

SJK(C) PUAY CHAI 2

SILVER


Liew S. Wen.

SJK(C) Lick Hung

SILVER


Rain Zee Yee Lee

SJKC KUO KUANG 2

BRONZE


GOH YU QIAN

SJKC LICK HUNG

BRONZE


Sara Sabreena Sabri

SK CONVENT (1) BUKIT NANAS

BRONZE


Hannah Binti Mohd Eddy Hamzani

SJKC On Pong 2

BRONZE


KAVISAN A/L GANESAN

SJKT Slim River

BRONZE


NUR SAFIYAH HUMAIRAH BINTI MOHD ADNAN

SK SRI MERSING

BRONZE


Nur Aishah Maisarah Binti Anassabir

Sekolah Kebangsaan Desa Tun Hussein Onn

BRONZE


Qhaleef Zharif Bin Mohd Tarmizi

SK Setiawangsa

BRONZE


Balqis Hana Muhamad Faiz

SEKOLAH KEBANGSAAN BANDAR ANGGERIK SEKOLAH KLUSTER KERCEMELANGAN

BRONZE


Sumayyah Binti Iskandar Idris

Sekolah Kebangsaan Bandar Anggerik Sekolah Kluster Kecemerlangan

BRONZE


Muaz Bin Ahmad Rizal

SK Saujana Impian 2

BRONZE


LEE YIEN QUAN

SEKOLAH KEBANGSAAN DESA TUN HUSSEIN ONN

BRONZE


Khairul Asyraf Bin Khairul Azhar

Sekolah Kebangsaan Desa Tun Hussein Onn

BRONZE


AR-RAYQAL BIN MOHD NORUL HAFFISZ

SEKOLAH KEBANGSAAN DESA TUN HUSSEIN ONN

BRONZE


BUSYRAA BINTI MOHD SHAHRONNIZAM

SK Taman Selasih

BRONZE


Ainul Maisarah Binti Muhammad Shuaib

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

BRONZE


Yu Yang Liew

SJKC KUO KUANG 2

BRONZE


Wan Rafiq Syazwan Bin Wan Mohd Nasaruddin

Sekolah Kebangsaan Kementah

BRONZE


Airul Muhammad Syafi Bin A Zamani

Sekolah Kebangsaan Bandar Anggerik Sekolah Kluster Kecemerlangan

BRONZE


Aqila Zahra Binti Saiful Bakhtiar

Sekalah Kebangsaan Seksyen 9 Shah Alam

BRONZE


Muhammad Harith Haziq bin Mohd Hazzra

SK KEMENTAH

BRONZE


Ahmadhi Jazzmi Bin Ahmad Faisal

Sekolah Kebangsaan Kementah

BRONZE


MUHAMMAD ADAM ANAS BIN MUHAMAD FARID

SK PENGKALAN TENTERA DARAT

BRONZE


Muhammad I. Abdullah

Sekolah Kebangsaan Pengkalan Tentera Darat

BRONZE


NUR ADRIANA AMANI BINTI MOHD ZAIDEE

SEKOLAH KEBANGSAAN DESA TUN HUSSEIN ONN

BRONZE


Abdul Hannan Rizqi Bin Mohd Azrul Riza

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

BRONZE


Tengku Qayyum Munawwar bin Tengku KhairulZiat

SK KEMENTAH

BRONZE


Firman Izz Rayn Bin Fazrul Idzam

SK BANDAR ANGGERIK SKK

BRONZE


MUHAMMAD LUQMAN HADIF MOHD RADZUAN

Sekolah Kebangsaan KEMENTAH

BRONZE


Muhammad Afiq Hazwan

SEKOLAH KEBANGSAAN DESA TUN HUSSEIN ONN

BRONZE


MUHAMAD HARIZ ZAFUAN BIN HAMZAH

SK TUDM SUBANG

BRONZE


Siti Aisyah BT Shamsul Rizal

SEKOLAH KEBANGSAAN BANDAR ANGGERIK

BRONZE


Nur Qiqi Aqila Mohd Zaki Binti Mohd Hafidz

SK Setiawangsa

BRONZE


HAFIYYAH BINTI MUHAMMAD HAFIDZ

SEKOLAH KEBANGSAAN SETIAWANGSA

HONORABLE MENTION


MOHAMAD FARISH AMMAR BIN FAUZI

SEKOLAH KEBANGSAAN KEMENTAH

HONORABLE MENTION


Azeem Arif Bin Abd Razak

Skkementah

HONORABLE MENTION


Muhamad Irfan Haiman Bin Luqman Hakim

SK Bandar Anggerik

HONORABLE MENTION


NUR ALEESYA IRDINA

SEKOLAH KEBANGSAAN KEMENTAH

HONORABLE MENTION


Aufa Irdina Binti Yuhaidy

Sekolah Kebangsaan Pengkalan Tentera Darat

HONORABLE MENTION


MUHAMMAD AMMAR ZUKRI BIN MUHD ZAKWAN

SK PENGKALAN TENTERA DARAT

HONORABLE MENTION


Rayyan A. Mikhael

SK TUDM SUBANG

HONORABLE MENTION


Mhammad Arish Syafi Bin Mohd Faizal

SK TUDM SUBANG

HONORABLE MENTION


Muhammad Alif Danish

SEKOLAH KEBANGSAAN DESA TUN HUSSIEN ONN

HONORABLE MENTION


NUR AINA NAJWA

SKPTD

HONORABLE MENTION


NUR AMMIRA HAZIQAH BINTI MOHD SAID

SK DESA TUN HUSSEIN ONN

HONORABLE MENTION


Aalia Nurr Maysarra Binti Mohd Shukri

Sk Bandar Anggerik skk

HONORABLE MENTION


ONG GUANG YONG

SJKC KUO KUANG 2

HONORABLE MENTION


Irina Hani binti Ibrahim

Sekolah Kebangsaan Setiawangsa

HONORABLE MENTION


Nur Rizq Tihany Binti Hasyree

SK TUDM SUBANG

HONORABLE MENTION


Norshahiza Balqis bt Shahrizal

SK DESA TUN HUSSEIN ONN

HONORABLE MENTION


AMNI AWATIF BINTI ISRAK

SK DESA TUN HUSSEIN ONN

HONORABLE MENTION


Syaza Farzana Binti Ahmad Buhairi

Sekolah Kebangsaan Kementah

HONORABLE MENTION


Yusuf Taha Ilhan

SK Bandar Anggerik SKK

HONORABLE MENTION


Aiman Irfan Bin Nazrizal

Sekolah Kebangsaan Pengkalan Tentera Darat

HONORABLE MENTION


Zara Nur Raisha Binti Mohd Al-Hafiz

SK PENGKALAN TENTERA DARAT

HONORABLE MENTION


ameer nadeem bin kamarul azhar

SKPTD

HONORABLE MENTION


Maryam bt. Abdullah

SK Desa Tun Hussein Onn

HONORABLE MENTION


Muhammad Akid Danish bin Riki

SK Bandar Anggerik

HONORABLE MENTION


NOR ZALIA AL ZARISYA BINTI NOOR ZULFA

SK MARIAN CONVENT IPOH

HONORABLE MENTION


Muqri Imtiyaz Bin Mohd Zahed

SK KEMENTAH

HONORABLE MENTION


17 views0 comments

Komentáře


bottom of page